Ismét elmúlt egy gyors év, ideje összegezni az olvasási szokásaimat. Amik tendenciózusan csökkennek. Mondanám azt, hogy mert nincs rá idő, de ezt majd jövőre mondom, amikor tényleg nem lesz, most még nyilván van, csak úgy tűnik túl sok a jó sorozat vagy nem tudom mi veszi el az olvasás elől az időt.
Szóval idén 60 könyvet sikerült elolvasni és 15410 oldalt. Tehát ha úgy vesszük a tavalyi 57-nél még darabra többet is, oldalra viszont 2000-rel kevesebbet és ez nyilván abból jön, hogy a képregények felé még jobban nyitottam (és a nyitást tovább folytatnám jövőre, hisz jön a Marvel gyűjtemény, aminek nagy részét tervezem olvasni illetve hátha valaki majd lesz oly jófej és kölcsönadja a DC gyűjtemény kiolvasatlan részét, mert mintha semelyik könyvtárban nem lennének meg - szóval lenne mit pótolnom), ahogy egyébként a piac is.
Ennél tehát már csak két év maradt, amikor ennél is kevesebbet olvastam és persze már van olyan, amikor ennek a dupláját és akkor még nem is voltak képregények (bizony, most találták ki őket:).
A fenti adatok alapján persze az átlaghossz is csökkent 257 oldalra.
A megjelenés éve nem éri el a 2016-ot, tehát több, mint egy éves lemaradásban vagyok, bár a kiolvasott könyvek 53%-a 2017-es.
A magyar szerzők ebben az évben 13%-ban képviseltették magukat (tavaly 9)
A női szerzők 15%-ban (tavaly 7).
Az újraolvasás 2%, az idegen nyelvű könyvek aránya pedig 3%.
A könyveket én átlagban 69,34%-ra értékeltem, tehát elvileg jobb könyveket olvastam, mint tavaly, ugyanez a mutató a molyok szerint 83,03, tehát szerintük viszont rosszabbakat választottam egy picit, de persze ezek nem releváns számok, hisz a legtöbb könyvet amit elolvastam még nem olvasta 10 moly, hogy legyen értékelése. Mindenesetre a közös értékelések szerint a legjobb könyv, amit olvastam az a Titkok kamrája illusztrált kiadása, míg a legrosszabb a Ráma kertje.
A könyvek 41%-a könyvtárból jött (pedig már nem is emlékszem mikor voltam utoljára), 48% saját, 5%-ot kölcsön kaptam és 7% pedig e-book-ként került hozzám. Talán ebben is első ez az év, hogy e-book-ot is olvasok, bár általában csak utazáskor vagy statisztálás közben.
Összesen 27 kiadótól olvastam és a kedvenc kiadóm idén is a Szukits lett (kár, hogy ők nem adnak recenziót, dehát ritkán viszonoznak azok, akinek igazán kellene) a maga 14 könyvével, más kiadó nem is érte el az 5 könyvpontot sem, de azért a 2-3 helyezett döntetlenben az Animus és a Jaffa.
Bár sok kiadótól idén nem is kértem könyvet, vagy kértem de egyszerűen eltűntek, vagy kértem, adtak és utána tűntek el, vagy kértem, de már más dolgozik az adott pozícióban és nem ad, így hát idén csak nekik köszönném, hogy egy vagy több kiadvánnyal támogatták a blogot: Magistra, Kossuth, Jaffa, insomnia, bookline, Ventus Libro, Animus, Helikon.
Műfajilag (kicsit keverve a kiadás módjával) 30%-ban a képregények nyertek, 18% tudományos, ismeretterjesztő, egyéb, 15% krimi-thriller, 12% kaland és 10% sci-fi plusz az egyebek még kisebb százalékkal.
Célok és kívánalmak idén sincsenek, az élet legyen rendben, minden csak más kárára kerülhet bele, vagy nőhet hisz az élet egy zéró összegű játszma, de persze jobb lenne többet olvasni, több képregényhez jutni, eljutni arra a pontra, hogy gondolkodjak, hogy mi legyen a következő és ne álljon vagy 40 könyv már most a polcomon, amiből vagy 5 legalább ami recenzióba itt van és időben végezni kellett volna velük. A blogra is jobban kellene vigyáznom, mert idén csak 13 bejegyzés született, ami alig több, mint havi 1, de persze ehhez is idő és recenziók kellenének. Vagy több téli szünet kell, legalább két-három havonta jól esne:) Meglátjuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése