2018. november 12., hétfő

10 könyv, 10 mondat, 11.

Jonathan Maberry (szerk.): Aliens: Életre halál - Talán Alien-ekkel jobb lett volna, bár így sem volt rossz.
Bill Bryson: Bajos szavak: Én bár lassan, de könyvként olvastam, így lehet nem oly hasznos, ha ugyanannyi helyes, mint helytelen nyelvtannal találkozik az ember a témákban, de azért hátha ragadt rám valami:)
Brian Michael Bendis: Jessica Jones: Alias - Jó történetek? Igazából nem nagy szám.
Szimpatikus szereplő? Igazából nem.
Jó rajzok? Igazából az sem.
De az egész mégis kb. az egyik legjobb képregényélmény idén, írói stílus most nagyon összejött a karakterrel.
Harry Potter – Mézesfalás - Talán az első könyv, amin konkrétan majdnem minden oldalán majdnem elhánytam magam…
Jeph Loeb: Pókember: Kék - Nem értem miért kell ugyanazt a történetet elmesélni ezerszer, pláne úgy, hogy ez kb. kockáról kockára követi a már egyszer megrajzolt sztorit, kb semmi új…
Paul Dini: Batman: Detektív - A kiadás már az előző kötettel elkezdte a lejtmenetet (volt honnan), de tartalomban ez az első a sorozatba, ami nem jön be, egyik történetnek sincs igazán befejezése vagy lényege, nem jött át, ahogy a grafika sem.  

Mund Katalin (szerk.): A jádekoponyák szigete - Összecsapott gyűjtemény. Az egy dolog, hogy a tartalom vegyes minőségű, de többsége nem is kötődik LLL-hez, vagy annyiban, hogy 1-1 szót kicseréltek, hogy legyen referencia. De: Burger István szerint Laurence, többször is így írja, a tartalomjegyzékben az írók és a címek közti kettőspontot van, hogy az író két keresztneve közé teszik. A kötetben nem szerepel sem jádekoponya, sem klasszikus kalóz, így a cím és a borító is teljesen irreleváns.
folyt.köv.

Nincsenek megjegyzések: