Leírás:
London, 1888 havas decembere. Sherlock Holmes a Hasfelmetsző Jack után
folytatott kimerítő nyomozást követően mély letargiába esik, és ismét a
kokain után nyúl. Watson képtelen erőt önteni barátjába, míg egy
különös, rejtjelezett levél nem érkezik Párizsból. Mademoiselle La
Victoire, a gyönyörű francia énekesnő kér segítséget a híres
detektívtől, mivel törvénytelen fia - aki az apjánál, egy angol lordnál
élt - eltűnt, őt magát pedig megtámadták a nyílt utcán. Holmes hűséges
segítőjével Párizsba utazik, és kideríti, hogy az elveszett gyerek esete
összefügg egy felbecsülhetetlen értékű szobor elrablásával és három
kisfiú brutális meggyilkolásával. A nyomok a befolyásos és
dúsgazdag lordhoz vezetnek Lancashire-be, ahol az ikonikus páros
megérkezése után további rejtélyes halálesetek történnek. A Sir Arthur
Conan Doyle stílusában megírt regényben Sherlock Holmes ismét bizonyítja
zsenialitását és különleges, művészi érzékenységét...
Vélemény:
Nem gondoltam volna, hogy valaha olvasok Harlequin könyvet, a kiadó nagyrészt Júlia meg Romana füzetek meg Nora Roberts és hasonlókat ad ki, ami valljuk be nem a férfiak által is fogyasztható soft-pornó alága a könyvkiadásnak.
De valamennyire ők is szélesítik a palettájukat, és már Daniel Silva könyveket is adnak ki és náluk fedeztem fel a legújabb Sherlock Holmes kötetet is.
Most úgy alakult, hogy egymás után két Holmes kötetet is elolvastam, márcsak az összehasonlíthatóság miatt is, a másik a Guy Adams féle Isten lehelete.
A nyertes pedig egyértelműben a Vérében a művészet, mégha eredetiségében nagy is a két kötet különbözősége.
Egy könyvuniverzumot folytatni az író halála után kérdéses művészet, mindenképpen másolással, feldolgozással állunk szemben, ami lehet jó, lehet rossz, lehet nagyon hű az eredetihez és lehet nagyon elrugaszkodott és nehéz eldönteni, hogy mi is a jobb.
A Szukits féle most kiadott trilógia vagy a nemrég kiadott Sherlock novella vállogatás mind mind eléggé elrugaszkodik az eredetitől, túl sok karaktert, történést vettek át nem csak Doyle de más írók műveiből vagy a történelemből, technikából. Nem mondom, hogy nem lehet a végeredmény úgy is jó, mert a novellásköteteben is több elég jó volt a sok közepes mellett, és hát ne felejtkezzünk meg a zseniális BBC féle Sherlock-tól, ami igen elrugaszkodott és mégis fenn maradt, de néha a kevesebb több.
A Bonnie Macbird féle kötet abszolút nem rugaszkodik el, stílusa teljesen Doyle-i, igazából az első pártíz oldal után meg is kellett néznem, hogy biztos nem olvastam én ezt már, mert nagyon ismerős, de friss kötetről beszélünk, így valószínű inkább csak a stílus lehet az.
A borító tetszetős, a kiadás szintén, a történet korhű és Sherlock-os, bár talán picit több dedukciót elbírt volna a történet, ahogy a vége is motivációk tekintetében talán rokonságban áll egy szintén nem rég kiadott Sherlock kötettel, de nem zavaróan.
És mivel nem jelenik meg sok/elég Sherlock történet manapság sem, így bőven ajánlható, talán az egyik legjobb az elmúlt 2-3 évből és főképp nemtől, kortól függetlenül ajánlható.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése